Музика

У Запоріжжі справжній кобзар розповів про труднощі свого покликання (фото, відео)

Кобзар виконує українські народні та сучасні пісні відомих груп.

У Запоріжжі вже в четвертий раз приїхав кобзар із Одеси Павло Ровенко. Це молодий хлопець, який вже півтора року роз’їжджає по містах України і грає перехожим українські пісні на своїй 50-річній бандурі.

Нам вдалося поспілкуватися з Павлом, і він розповів нам багато цікавого про своє життя. Починав він навчання в музичній школі по класу фортепіано, продовжив грати на гітарі та акордеоні, а в результаті не розлучається з бандурою. Так вийшло, що в музичне училище Павло хотів вступити, щоб продовжити навчатися грати на акордеоні, але доля його закинула на відділ бандури, де він і почав цікавитися кобзарством. Після училища музикант вступив до Одеської консерваторії, де в ідеалі освоїв гру на бандурі.

Павло починав свій шлях кобзаря на вулицях Одеси в 2008 році, де співробітники міліції постійно його проганяли і не дозволяли грати. Він домагався своїх прав Одеській міськраді, але все було даремно. Тільки в 2011 році в місті змінився мер, який прислухався до кобзаря і дозволив музикантам грати на вулицях.

Півтора роки тому Павло купив собі автомобіль і почав подорожувати по містах України, щоб грати перехожим українські пісні. В його репертуарі є композиції Шевченка, думи, народні пісні і навіть сучасні українські композиції відомих груп: «Скай», «Скрябін» і «Океан Ельзи». В майбутньому хлопець збирається вивчити англійську мову і додати в свій репертуар класичний рок, наприклад, пісні легендарної групи «Скорпіонс».

Як виявилося, не всі перехожі оцінюють творчість Павла гідно. Є люди, які загрожують перерізати йому горло, і таких загроз надходить чимало. Але кобзар через це не сумує, а продовжує знайомити українців з народною творчістю. Павло вважає, що люди, які йому загрожують, це російські шовіністи і сепаратисти, тому намагається не звертати на них уваги.

Павло Ровено пробуде в Запоріжжі до вечора п’ятниці, 14 квітня. Всі хто хоче послухати гру на бандурі та українські пісні, можуть зустріти кобзаря в районі площі Університетської або біля ТЦ «Україна». Павла нескладно впізнати, адже це молодий кучерявий хлопець у вишиванці, біля якого збираються натовпи перехожих.

Фото Катерини Клочко